List Przewodniczącego RR 2020/21 do Rodziców

Drodzy Rodzice,

Nadchodzący rok szkolny jest pandemiczną niewiadomą.

Nie wiadomo, czy nasze dzieci będą chodzić do szkoły, czy znów będziemy patrzeć jak próbują uczyć się przez internet, nie wiadomo, w jakim kierunku będzie się rozwijać sytuacja ekonomiczna i czy wszystko to, co się dzieje wokół nas da nam możliwość powrotu to względnej normalności.

My jako Rada Rodziców, ludzi pełnych entuzjazmu i pozytywnej energii, mamy nadzieję, że wszystko powoli będzie wracało do normy i z takim nastawieniem zaczynamy nowy rok.

W roku 2020, który był zaskakujący dla wszystkich, udało nam się zorganizować widocznie mniej projektów niż przed laty, za to były one ważne i znaczące w życiu szkoły.

• Wdrożyliśmy system nauki online Google Classroom w ciągu zaledwie dwóch tygodniu od zamknięcia szkół.
  • Finansowaliśmy ważne działania psychologów prewencyjnych w szkole, aby normować napięcia wśród uczniów.
  • Zabiegaliśmy o to, żeby pomimo zamknięcia szkoły koncerty i audycje mogły być transmitowane online z Sali koncertowej poprzez wsparcie finansowe montażu specjalistycznego sprzętu do streamingu.
  • Na koniec roku szkolnego wszyscy uczniowie otrzymali od Rady książki pożegnalne.

Biorąc pod uwagę, że nasze możliwości były ograniczone, wpłaty na Radę Rodziców „zamkniętej” szkoły spadły do minimalnego poziomu, a sama sytuacja powodowała, że wiele osób nie miało czasu na działania pro publico bono, uważam, że udało nam się zrealizować kilka naprawdę ważnych elementów naszego planu.

W tym roku pewne jest kilka punktów. Po pierwsze, będziemy obchodzić 75-lecie nadania imienia Karola Szymanowskiego naszej szkole, po drugie dzieci wróciły do klas i na korytarze i wiemy, że musimy postarać się teraz ze wszystkich sił, aby po tym jak wróciły osoby, wrócił także Duch tej szkoły, bo nie chcemy, aby dłużej musiał być z nami w trybie nauczania zdalnego.

I w końcu po trzecie - pewne jest też to, że ta szkoła musi wrzeć energią, brzmieć muzyką, pachnieć pomysłami i poblaskiwać entuzjazmem. My rodzice możemy pomóc. Ci, którzy mają na to czas mogą włączyć się w tegoroczne projekty. Ci, których kalendarze nie pozwalają na to mogą tylko wesprzeć działania wpłatami na Radę i przyczynić się do tego, aby w tym roku zrealizować więcej, mimo iż rok nieprzewidywalny.

Nasz plan w tym roku to między innymi.

- wsparcie konkursów międzyszkolnych w wybranych sekcjach muzycznych

- szkolenia  z pierwszej pomocy dla młodzieży

- Koncert finałowy obchodów 75-lecia nadania imienia szkole, włączając w to zaproszenie do występów zacnych absolwentów naszej szkoły

- Powrót konkursu multimedialnego „Zarezonuj moją pasją”, gdzie młodzież będzie mogła pokazać jak muzyka wspógłra z innymi formami ekspresji i zaprezentować, że dzisiejsze techniki audiwizualne mają opanowane jak nikt inny

- Szkolenie EKOLOGICZNE – aby podnieść świadomość zagrożenia, jakie niesie ze sobą niedbanie o naszą planetę

- Ścisłą współpracę z samorządem szkolnym i pokazywanie młodym ludziom, że mają ogromny wpływ na to co się dzieje w szkole, że bez nich ta szkoła de facto nie istniałaby. Że są najważniejsi!

Są jeszcze małe aktywności, które może są mniej widoczne, ale potrzebne szkole. Chcemy o nich pamiętać i dzięki wsparciu całej społeczności okołoszkolnej zrobić dla naszej szkoły jak najwięcej.

Zachęcamy do obserwowania naszego profilu na FB https://www.facebook.com/rodzice.szymanowski, a ze szczególną troską prosimy o spojrzenie na cyfry naszego konta bankowego, z którego chcemy sfinansować nasze pomysły w tym roku. (Szczegóły na stronie http://szymanowski.edu.pl/rada_rodzicow)

Życzymy samych radości i dobrej energii

W imieniu Rady Rodziców.

Hubert Pełka